Dania australijskie

Australia to odległa kraina, która proponuje nie tylko niecodzienne jak dla Europejczyków krajobrazy geograficzne, ale również i wyborne smaki serwowanych potraw. W tym przypadku warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kilka ciekawych propozycji o jakich nieco więcej powiemy w dalszych akapitach.
Australijskie dania są bardzo silnie zróżnicowane, co wiąże się z faktem, iż wiele jest tu wpływów angielskich. W szczególności takie a nie inne ukształtowanie terenu pozwala na to, aby było dużo bydła, którego chów daje możliwość przede wszystkim uzyskiwania rozmaitych gatunków mięs. Co więcej jest tam także sporo owoców morza, a w głównej mierze homarów oraz małży.

Dodatkowo, warto także wspomnieć o przywiązaniu Australijczyków do pomidorów, jabłek, owoców cytrusowych oraz pestkowych i winorośli, jakich tam zdecydowanie nie brak. Do tego, nie zapominajmy również o tuńczyku, rybach w szczególności bowiem są one najbardziej wartościowym rarytasem wśród dań kuchni australijskiej.
Z angielskiego menu na pewno w rejon Australii dotarły takie przysmaki jak pyzy ziemniaczane, puddingi czy też duszone mięso. Dodatkowo warto wspomnieć o greckich rarytasach czy kuchni libańskiej i włoskiej, w jakiej także lubują się Australijczycy. Nie zapominajmy również o warzywach oraz tradycyjnych daniach stanowiących klasykę potraw Australii. W szczególności chodzi o lamingtona, pavlove, vegemite, czy też tim tam. Czym one są i z czego są robione? O tym napiszemy w naszym kolejnym artykule na niniejszym serwisie, jaki poświęcony zostanie w pełni australijskiemu men.
Autor artykułu: